Jeśli Zachód myślał, że Rosja się cofnie, to nie zrozumiał Rosji
Wiadomości

Rosja będzie rozliczać się za dostawy gazu do Europy w rublach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosja odchodzi od dolara i euro? Prezydent Rosji Władimir Putin, poinformował, że Rosja “przeliczy płatności za dostawy gazu do nieprzyjaznych krajów na ruble”. Dodał on, że nie ma sensu eksportować dóbr do USA czy Unii Europejskiej w dolarach czy euro.

„Nie ma sensu dostarczać nasze towary do Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i otrzymywać płatności w dolarach, euro i wielu innych walutach. Dlatego zdecydowałem się wdrożyć zestaw środków, aby jak najszybciej wdrożyć zestaw środków do transferu płatności – zacznijmy od tego, od naszego gazu ziemnego – przelew opłaty za nasz gaz ziemny, dostarczany do tzw. krajów nieprzyjaznych, za ruble rosyjskie, czyli odmówić stosowania w takich rozliczeniach wszystkich skompromitowanych walut” – stwierdził Putin.

Putin podkreślił, że dostawy będą realizowane zgodnie z wielkościami i cenami określonymi w kontraktach. W najbliższym czasie odpowiednia dyrektywa zostanie wysłana do Gazpromu. RIA Novosti podkreśla, że rosyjska waluta zaczęła rosnąć i dolar spadł poniżej granicy 100 rubli.

/ria.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!