Wiadomości

Syryjczycy, którzy przylecieli do Polski, posługiwali się cudzymi dokumentami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymali dwóch obywateli Syrii, którzy podczas legitymowania przedstawili cudze dokumenty.

Cudzoziemcy przylecieli samolotem z Aten. Podczas rutynowej kontroli dokumentów w hali przylotów w poznańskim porcie lotniczym w Ławicy wylegitymowali się niemieckim paszportem i czeskim dowodem osobistym. Fotografie zamieszczone w dokumentach nie odpowiadały jednak wyglądowi obu podróżnych. Dodatkowo w bazach danych czeski dowód osobisty został oznaczony jako utracony i podlegający zatrzymaniu.

Ccudzoziemcy, w wieku 29 i 38 lat, przyznali się, że są obywatelami Syrii. Zeznali też, że ich celem były Niemcy.

Obaj obywatele Syrii zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posłużenia się w trakcie kontroli dokumentami innych osób. Za popełnione przestępstwo grozi cudzoziemcom do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo Komendant Placówki Straży Granicznej w Poznaniu – Ławicy wszczął postępowanie administracyjne zmierzające do wydania decyzji o zobowiązaniu do wyjazdu z Polski. Natomiast za nielegalny pobyt cudzoziemcy ukarani zostali mandatami karnymi w łącznej wysokości 600 złotych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!