Wiadomości

Syria wyrzuca wojska irańskie i oddziały szyickie ze swoich baz lotniczych?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dowództwo wojsk syryjskich wprowadziło zakaz korzystania z syryjskich baz lotniczych przez jednostki irańskie i oddziały szyickie.

Dowództwo wojsk syryjskich poinformowało o wydaniu bezprecedensowego rozkazu o zamknięciu baz lotnictwa syryjskiego dla irańskich sojuszników, a także sojuszniczych oddziałów szyickiej samoobrony. Jak donosi syryjska agencja Zaman al-Wasi, decyzję tę podjęto w reakcji na ataki izraelskiego lotnictwa na siły irańskie przebywające w Syrii, a także postępujące zaostrzenie relacji między Izraelem a Iranem.

Jak poinformował dowódca syryjskiego lotnictwa, generał Ahmed Ballul, tylko syryjscy żołnierze i i syryjskie samoloty mogą odtąd korzystać z hangarów w bazach syryjskiego lotnictwa.

Tymczasem w Iranie poinformowano, że sytuacja nie ulega zmianie. Jednostki irańskie pozostaną w Syrii, udzielając pomocy rządowi Baszara al-Asada w walce z ugrupowaniami terrorystycznymi i w uregulowaniu sytuacji na terytorium tego kraju.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach lotnictwo izraelskie lotnictwo przeprowadziło szereg uderzeń na syryjskie obiekty wojskowe, w których przebywają żołnierze irańscy oraz oddziały szyickiej samoobrony.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!