Wiadomości

Syria rozmieściła kompleksy przeciwlotnicze „Pancyr S-1” przy granicy z Izraelem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kompleksy przeciwlotnicze „Pancyr S-1” zostały rozmieszczone w rejonie linii rozgraniczenia wojsk syryjskich i izraelskich w pobliżu Wzgórz Golan. Poinformowała o tym gazeta Al Watar, powołując się na informacje uzyskane w formacjach szyickich walczących u boku syryjskich sił rządowych.

Wedle tych doniesień „Pancyry” zostały rozlokowanne w mieście Al-Kunajtira (40 km od Damaszku) celem wsparcia przygotowujących się do operacji ofensywnej syryjskich sił rządowych na południu kraju. Liczba kompleksów przeciwlotniczych skierowanych na południe Syrii nie jest znana – donosi agencja TASS.

Jak pisze cytowana gazeta, służby informacyjne wojska wyjaśniły, iż wzmocnienie jednostek obrony przeciwlotniczej w rejonie Wzgórz Golan systemami „Pancyr S-1” ma charakter prewencyjny „na wypadek, gdyby Izrael zdecydował się przeszkodzić armii syryjskiej w przeprowadzeniu operacji przeciwko bandom, które odmawiają złożenia broni i opuszczenia tego miejsca”.

Według gazety, na południe Syrii skierowano już ogromne siły wojskowe i tworzone są obecnie korytarze humanitarne w celu wyprowadzenia ludności cywilnej, analogicznie jak to miało miejsce we Wschodniej Gucie pod Damaszkiem. Syryjskie śmigłowce zrzucają w prowincjach Al-Kunajtira i Dara ulotki, w których dowództwo wojsk syryjskich wzywa bojowników, by „nie tracili ostatniej szansy i by skapitulowali”.

/mediarepost.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!