Wiadomości

Syn Zenka Martyniuka został skazany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Białostocki sąd wydał wyrok ws. Daniela Martyniuka, syna gwiazdora disco-polo. Mężczyzna został skazany na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata i zakaz prowadzenia pojazdów przez sześć lat – informuje portal dorzeczy.pl.

Daniel Martyniuk, który prawo jazdy stracił w 2018 roku, w ubiegłym tygodniu stawił się w sądzie. Sprawa dotyczyła wielokrotnego złamania zakazu prowadzenia samochodu. Syn Zenona Martyniuka przyszedł na rozprawę w towarzystwie adwokata. W rozmowie z dziennikarzami wyraził skruchę i tłumaczył, że wsiadał za kółko, by móc zobaczyć się z córką.

Martyniuk zapewniał, że żałuje kierowania samochodem po utracie prawa jazdy. Uprawnienia zostały mu odebrane po tym, jak policjanci złapali go, gdy kierował autem pod wpływem narkotyków.

Jak ustalili śledczy, syn lidera zespołu Akcent co najmniej pięć razy wsiadał jeszcze za kierownicę. Ostatni raz zatrzymano go w kwietniu 2020 roku i wtedy Daniel trafił do aresztu i spędził tam miesiąc. Na wolność wyszedł za poręczeniem majątkowym.

W ubiegłym tygodniu sąd zdecydował, że chce mieć czas na ponowną analizę sytuacji oskarżonego oraz materiału dowodowego. Ostatecznie Daniel Martyniuk został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i zakaz prowadzenia pojazdów przez sześć lat. Podczas ogłoszenia wyroku nie było go na sali sądowej.

Sędzia Andrzej Kochanowski uzasadniając warunkowe zawieszenie wykonania kary stwierdził, że oskarżony wyraził skruchę. Dodał, że wydaje się, że stosowane wcześniej w sprawie tymczasowe aresztowanie powinno “trzeźwiąco” wpłynąć na sprawcę.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!