Wiadomości

Syn Zbigniewa Brzezińskiego zostanie ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi korespondentka „New York Timesa” w Białym Domu, ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce może objąć Mark Brzeziński – syn Zbigniewa Brzezinskiego, doradcy prezydenta USA Jimmy’ego Cartera. Jego kandydatura jest poważnie rozważana przez Joe Bidena.

Dziennikarze „New York Times” dotarli do listy kandydatów na ambasadorów Stanów Zjednoczonych w kilku krajach. Na liście jest również nazwisko Marka Brzezińskiego, który miałby objąć placówkę w Warszawie.

Mark Francis Brzezinski jest prawnikiem i dyplomatą. Zdobył tytuł doktora nauk politycznych na Oksfordzie. Biegle mówi po Polsku. W 2007 r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

W latach 1999-2001, w administracji Billa Clintona, był doradcą do spraw Europy Wschodniej. Za prezydentury George’a Busha prowadził prywatną praktykę i wykładał na Columbia University. W czasach prezydentury Baracka Obamy, w latach 2011-2015, pełnił funkcję ambasadora USA w Szwecji, z kolei w kampanii prezydenckiej Obamy w 2008 r. był doradcą ds. polityki zagranicznej*

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!