Wiadomości

Sympatycy idei Rodła z całej Polski udają się do Wiednia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sympatycy idei Rodła z całej Polski udają się dziś wspólnie do Wiednia, aby uczcić 335. rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej oraz setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wyprawa jest także okazją do uczczenia trwającego roku Polaków spod Znaku Rodła, który w grudniu ubiegłego roku uchwalił Senat. W planie pobytu jest m.in. wspólna modlitwa oraz spotkanie z Polonią w Austrii. Weźmie w nim też udział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Szczególny wymiar będą miały wydarzenia zaplanowane na niedzielę, mówił Tadeusz Szczyrbak, prezes Rodziny Rodła.

– Szczególnym dniem będzie niedziela. Nasze spotkanie na wzgórzu Kahlenberg w Wiedniu, udział we Mszy św., której będzie przewodniczył ks. arcybiskup Wojciech Polak, prymas Polski. Chcemy dać wyraz naszego przywiązania do polskości, do wiary mowy ojców, a jednocześnie być świadkami kolejnej rocznicy, kolejnej jakże ważnej daty w polskiej historii. Tej daty 12 września 1683 r., kiedy to król Jan III Sobieski z polską husarią, z polskim wojskiem – po dwutygodniowym marszu z Krakowa do stolicy Austrii – obronił wówczas nasz Stary Kontynent, przed tym, co mogło nas spotkać – powiedział Tadeusz Szczyrbak.

Do Wiednia udaje się 47-osobowa ogólnopolska delegacja. Są wśród niej m.in. przedstawiciele z Łowicza, Słupska, Nysy czy Wrocławia.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!