Wiadomości

Sylwia Spurek: “To dopiero początek naszej rewolucji”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Co udało mi się osiągnąć?” Na to pytanie odpowiada europoseł Sylwia Spurek w nagraniu podsumowującym jej dwuletnią obecność w unijnym parlamencie.

Na początku materiału Spurek przypomina, że właśnie 26 maja 2019 roku została wybrana do Parlamentu Europejskiego. Następnie wskazuje, o co walczy na forum unijnym.

Wylicza swoje działania w ramach pełnionego mandatu na takich polach jak: „przeciwdziałanie przemocy ze względu na płeć”, „prawa LGTBIQ”, czy “prawa reprodukcyjne””, czyli aborcja rozumiana jako „prawo człowieka”.

Kolejnym punktem na liście jest „równe traktowanie”. – PE ogłosił Unię Europejską strefą wolności osób LGBTIQ, a Komisja przyjęła ważne strategie na rzecz równości osób z niepełnosprawnościami i osób LGBTIQ – mówi była polityk Wiosny Roberta Biedronia.

Spurek wspomina równie na fermy przemysłowe, których działalność chciałaby zakończyć. – Ponadpartyjna „Meat Party” – i tu w Parlamencie Europejskim, i w polskim Sejmie – ma się dobrze – mówi polityk.

– Przede wszystkim jestem w Parlamencie Europejskim głosem tych, którzy i które nie mogą walczyć o swoje prawa. Jestem weganką, obrończynią praw zwierząt. Walkę o ich prawa traktuję jako mój największy obowiązek – zaznacza.

– Ogłoszona przede mnie kilka miesięcy temu “Piątka dla branży roślinnej” to dopiero początek naszej rewolucji – mówi dalej.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!