Wiadomości

Sylwia Spurek o swoich planach: “Polska zasługuje na prezydentkę, która będzie feministką i weganką”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sylwia Spurek, posłanka Parlamentu Europejskiego, wyznała w wywiadzie dla “Gazety Wyborczej”, że “chce zostać prezydentką”.

– Gdyby dziesięć lat temu, w 2012 r., ktoś mi powiedział, że będę sprawować tak ważne stanowisko jak zastępczyni RPO, tobym mu nie uwierzyła. Gdy w 2015 Adam Bodnar zaproponował mi to stanowisko, to w życiu bym nie powiedziała, że za jakiś czas wejdę do polityki. Powiedziałabym wtedy, że nigdy w życiu – wyznała, podkreślająca, że “Polska zasługuje na prezydenta, a najlepiej prezydentkę, która będzie feministką i weganką. Polska tego potrzebuje”.

– Wiem, że z dzisiejszej perspektywy moje szanse są zerowe, ale nie traktuję polityki w kategoriach rywalizacji i walki o władzę. Taka kampania byłaby doskonałą okazją do mówienia o moich wartościach – stwierdziła Spurek.

– W perspektywie najbliższych lat moim celem jest przesuwanie granic debaty. Kiedy weszłam do polityki, dostałam do ręki potężny mikrofon i możliwość głośnego mówienia o rzeczach, o których politycy i polityczki nadal milczą i których nie chcą słuchać od ludzi nauki i organizacji pozarządowych. W tym kontekście kampania prezydencka wydaje się kuszącym pomysłem i być może początkiem czegoś więcej – zaznaczyła.

Sylwia Spurek wyznała nadto, że żałuje, iż tak późno przeszła na weganizm.

– Wstydzę się tego, że tak późno otworzyłam oczy. Uważam, że każda świadoma osoba, która ma dostęp do informacji, natychmiast włącza myślenie i zaczyna rozumieć, że stawianie tradycji, religii i nawyków ponad prawa zwierząt jest absurdalne – bredziła Spurek.

/wp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!