Wiadomości

Świeżo upieczonym kierowcom nie będzie lekko – w przyszłym roku wchodzą w życie nowe przepisy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nowelizacja przepisów zaostrza reguły otrzymywania dokumentu uprawniającego do kierowania samochodem. Osoby, które odbiorą go po 4 czerwca 2018 r. będą objęte zmianami.

Pierwsza zmiana to okres próbny, który ma trwać dwa lata. Osoby, które dostaną po raz pierwszy prawo jazdy kat. B. między czwartym a ósmym miesiącem od odebrania dokumentu będą musieli przejść dodatkowy kurs doszkalający z bezpieczeństwa ruchu drogowego i praktyczne szkolenie dotyczące zagrożeń ruchu drogowego. 

Kierowcy w trakcie okresu próbnego będą zobowiązani do oznaczenia pojazdu z tyłu i z przodu nakleją z „zielonym listkiem”. 

Poza tym będą na nich nałożone dodatkowe ograniczenia prędkości – w terenie zabudowanym do 50 km/h, poza nim do 80 km/h, a na autostradach i drogach ekspresowych do 100 km/h. 

Okres próbny Kierowcy, którzy nie przetrwają tych dwóch lat bez błędów i popełnią chociaż dwa wykroczenia, muszą liczyć się z tym, że okres próbny zostanie wydłużony o następne 24 miesiące, dostaną skierowanie na kolejne szkolenia reedukacyjne. 

Pierwsze osiem miesięcy posiadania prawa jazdy wiąże się również z kolejnym ograniczeniem, jakim jest zakaz pracy w charakterze kierowcy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!