Wiadomości

Święta Panno nad pannami – módl się za nami!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Charakterystyczną cechą polskiego katolicyzmu jest mariocentryzm, który w znacznym stopniu kształtował religijność w Polsce, a szczególnie wpłynął na religijność masową, stając się jej głównym nurtem. Wiek XIX, okres zaborów, wzbogacił polską maryjność o element patriotyczny i niepodległościowy. Wówczas Jasna Góra, mimo nieistnienia państwa, pozostawała nadal jego stolicą, gdzie rezydowała Królowa, której nikt nie zdołał zdetronizować.

Nie da się zaprzeczyć, że katolicyzm w Polsce w ogromnym stopniu skupia się na kulcie maryjnym. Aby jednak zrozumieć, dlaczego zadomowił się on w naszej tradycji tak mocno, warto zapoznać się z historiami związanymi z Maryją i naszą Ojczyzną. Aby to ułatwić na łamach Wydawnictwa 3DOM ukazała się książką „Za przyczyną Maryi II”. To idealna pozycja dla każdego katolika i patrioty!

Zgłębiając historię naszego kraju, niejednokrotnie można się bowiem spotkać z interwencjami Bożej Rodzicielki. Powyższe dzieło obrazuje, w jaki sposób Matka Boża pomagała naszym przodkom i jak wiele dzięki jej wstawiennictwu zawdzięcza nasz kraj. Opisane w pozycji wydarzenia tyczą się jednak nie tylko interwencji Maryi, ale również kar, które wymierzała Ona względem grzeszników. Historie, które można przeczytać w książce, zaczerpnięto z wydawanego niegdyś miesięcznika „Róża duchowna”.

Skoro już mowa o wszystkich darach, jakie otrzymujemy od Matki Bożej, nie wolno zapominać także o tym, co my możemy uczynić wobec Niej. W jaki sposób możemy oddać Jej należyty szacunek? Przede wszystkim poprzez Modlitwę Różańcową. Odmawiając jej cząstkę każdego dnia, zgłębiajmy po kolei sens każdej z Tajemnic – tym samym Różaniec umożliwia nam w niesamowity sposób zbliżyć się do naszej Wspomożycielki.

Wyraźmy wdzięczność za wstawiennictwa, jakich doświadczali nasi przodkowie i których sami – często nieświadomie – doświadczamy każdego dnia. Niesamowita pozycja, która przybliża nas do Bożej Rodzicielki dostępna jest już w sprzedaży.

https://3dom.pro/18705-za-przyczyna-maryi-przyklady-opieki-krolowej-rozanca-sw-tom-ii-o-teodor-jakub-nalesniak.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!