Wiadomości

Suwerenna Polska zapowiada uchwałę przeciwko przymusowej relokacji migrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ziobryści zapowiedzieli, że złożą w Sejmie projekt uchwały „wzywający wszystkie siły polityczne i polityczne organy Unii Europejskiej, do wycofania się z przymusowej relokacji uchodźców”. – Nie ma zgody Suwerennej Polski na przymusową relokację uchodźców – oświadczył Zbigniew Ziobro.

W sobotę przed południem w Płocku odbyło się posiedzenie zarządu krajowego Suwerennej Polski. – Rozmawialiśmy na tematy związane z ostatnią decyzją Unii Europejskiej w zakresie przymusowej relokacji i kar – poinformował rzecznik partii Jacek Ozdoba.

– Z tego tytułu postanowiliśmy podjąć decyzję, że w poniedziałek do laski marszałkowskiej projekt uchwały wzywającej wszystkie siły polityczne, i oczywiście wszystkie siły europejskie i polityczne organy Unii Europejskiej, do wycofania się z przymusowej relokacji uchodźców – poinformował Ozdoba, dodając że propozycja Brukseli jest „absolutnie skandaliczna, wręcz rasistowska”.

Argumentację Suwerennej Polski w tej sprawie przedstawił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. – Nie ma zgody Suwerennej Polski na przymusową relokację uchodźców. Nie ma też zgody na to, żeby Polacy musieli płacić gigantyczne pieniądze za błędy polityki migracyjnej bogatych państw Unii Europejskiej – oświadczył lider partii.

Ziobro stwierdził, że jest „symboliczne”, że przewodząca w ostatnim czasie w UE Szwecja zaproponowała rozwiązania prawne, które mają „ubogacić pozostałe kraje UE” o migrantów, którzy byli „zapraszani w ostatnich latach przez bogate państwa UE”, a dziś one nie potrafią radzić sobie z tym problemem.

– Suwerenna Polska wychodzi z inicjatywą podjęcia przez Sejm uchwały, która będzie okazja do tego, by w sposób stanowczy wyrazić sprzeciw, ufam, wszystkich sił politycznych, wobec tego rodzaju pomysłów eurokratów – powiedział Ziobro.

Czytaj też:

UE chce nas zmusić do przyjmowania migrantów. Ukraińcy się nie liczą

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!