Wiadomości

Suski: “Projekty zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego zostaną wprowadzone w tym roku”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Projekty zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego na sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy, zostaną wprowadzone w tym roku – zapewnił szef gabinetu politycznego Marek Suski.

Premier w swoim wystąpieniu podczas sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy zapowiedział kilka nowych projektów, w tym mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., wyprawkę w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność+, przeznaczenie 5 mld zł na stworzenie nowego funduszu dróg lokalnych.

Zapowiedział również kompleksowy program dla rolników oraz dodatkową, minimalną emeryturę dla kobiet, które „osiągnąwszy wiek emerytalny nie mają minimalnej emerytury, a urodziły co najmniej czwórkę dzieci”. Suski podkreślił , że zaprezentowane projekty są “dobre dla gospodarki, jak i dla rodzin, czy dzieci”.

– To bardzo ciekawa oferta. Premier przedstawił również istotne rozwiązanie dla przedsiębiorców, szczególnie małych i średnich – w tym obniżenie podatku CIT i uczynienie proporcjonalną składkę ZUS – przekonywał.

– To wszystko składa się na to, że będziemy mieli dalszy rozwój gospodarczy i jednocześnie dbałość socjalną praktycznie o wszystkie grupy, bo i dzieci, młodzież, rodziny i seniorzy” – dodał minister.

Pytany o to, który projekt uznałby za priorytetowy, Suski podkreślił, że wszystkie „będą wprowadzane systematycznie”.

– Niektóre równolegle, dlatego trudno jest mówić o tym, który jest bardziej priorytetowy – stwierdził. – Dla tych grup, które one dotyczą, to każdy z nich będzie priorytetowy – ocenił.

Dopytywany o ramy czasowe, w jakich projekty zostaną wprowadzone, szef gabinetu politycznego premiera odpowiedział, że teraz trzeba przygotować odpowiednie projekty ustaw.

– To musi trochę potrwać, ale jest to perspektywa szybka. Na pewno w tym roku to wszystko będzie wprowadzone – zadeklarował.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!