Wiadomości

Super Express: Wyborcy Krzysztofa Bosaka mogą zadecydować o tym, kto zostanie prezydentem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wyborcy kandydata Konfederacji na prezydenta Krzysztofa Bosaka z pierwszej tury wyborów mogą zadecydować o tym, kto w niedzielę zostanie prezydentem – analizuje „Super Express”, który opublikował sondaż pracowni Pollster.

46 proc. wyborców, którzy poparli Krzysztofa Bosaka z Konfederacji, zamierza oddać swój głos na Andrzeja Dudę. W przypadku tego elektoratu 40 proc. ma wskazać na Trzaskowskiego.

W przypadku elektoratu Szymona Hołowni, który od razu po pierwszej turze poparł kandydata PO, zdecydowana większość chce zagłosować na Trzaskowskiego – 81 proc. Na Andrzeja Dudę wskazało 9 proc. wyborców Hołowni.

Podobnie nastroje panują również w elektoracie lidera PSL i kandydata Lewicy. 77 proc. tych, którzy dwa tygodnie temu zagłosowali na Kosiniaka-Kamysza, teraz zamierza zagłosować na kandydata PO; 84 proc. wyborców Biedronia również wskazuje na Trzaskowskiego.

Zaledwie 13 proc. wyborców lidera PSL ma poprzeć Dudę i tylko 2 proc. Elektoratu Biedronia decyduje się głosować na obecnego prezydenta.

Czytaj też:

Ostatni przed wyborami sondaż zlecony przez „Super Express”

/Super Express/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!