Wiadomości

Uda się zablokować „Pokot”? Sukces inicjatywy Klubu Magna Polonia Ziemi Kłodzkiej!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szerokim echem odbiła się inicjatywa pierwszego w Polsce Klubu Magna Polonia. O sprawie pisze dziś portal Wirtualna Polska:

https://film.wp.pl/prawicowcy-chca-zablokowac-nominacje-pokotu-do-oscara-powod-film-holland-antypolski-i-antykatolicki-6173201462535809a

Przypomnijmy, że Klub Magna Polonia Ziemi Kłodzkiej wraz ze Stowarzyszeniem im. Biskupa Kajetana Sołtyka zainicjował akcję zbierania podpisów pod żądaniem zablokowania nominacji filmu »Pokot« w reżyserii Agnieszki Holland, jako polskiej kandydatury do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Oskarów w roku 2018, w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny oraz promocji tego filmu na międzynarodowych pokazach i festiwalach filmowych.

PETYCJĘ MOŻNA PODPISAĆ TUTAJ:
 http://www.citizengo.org/pl/signit/97921/view

Uzasadniono to tym, że film ten jest „obrazem w swoim przekazie i narracji antypolskim, antykatolickim i nie powinien reprezentować Polski na prestiżowych międzynarodowych festiwalach filmowych, w tym oczywiście nie powinien ubiegać się o Nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej w roku 2018”. W piśmie znalazło się też żądanie „natychmiastowego odwołania Komisji Oscarowej oraz odwołanie Magdaleny Sroki z funkcji Dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej”.

W ciągu zaledwie kilku dni petycję tej treści podpisało i przesłało drogą elektroniczną do Ministerstwa Kultury kilka tysięcy osób, przy czym akcja została rozpropagowana między innymi za pośrednictwem naszego portalu.

„Według nieoficjalnych, wciąż niepotwierdzonych informacji, szefowa PISF została dziś usunięta ze swojego stanowiska” – pisze Wirtualna Polska, dodając zarazem, że „nie ma jednak na razie powodu, żeby łączyć te dwie sprawy”.

Przypominamy, że we wrześniu ukazał się piąty numer dwumiesięcznika Magna Polonia, do którego zakupu zachęcamy:

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW

JEŻELI NASZA INICJATYWA JEST DLA PANA/PANI SŁUSZNA, PROSIMY O WSPARCIE NAS DOBROWOLNYM DATKIEM:

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!