Wiadomości

Straż Graniczna zatrzymuje coraz większą liczbę nielegalnych imigrantów. Czy można już mówić o powstaniu nowego szlaku?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trzech nielegalnych imigrantów zatrzymali funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymani to Marokańczyk, Syryjczyk i obywatel Turcji. Wszyscy przekroczyli nielegalnie granicę by przez Polskę dotrzeć do Niemiec – czytamy na stronie internetowej Straży Granicznej.

1 października w okolicach Hrebennego funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili ślady na linii granicy państwa. Pies służbowy podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy do dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie przekroczyli granicę i pieszo kontynuowali wędrówkę. Jak ustalili funkcjonariusze, jeden z zatrzymanych był obywatelem Maroka, a drugi – Syrii. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP.

Dzień wcześniej, 30 września, funkcjonariusze z Placówki SG w Dołhobyczowie, zatrzymali obywatela Turcji, który przekroczył nielegalnie granicę i pieszo wędrował do najbliższej drogi, aby dakej pojechać autostopem. Mężczyzna również nie posiadał dokumentów uprawniających go do pobytu na terytorium RP.

Cudzoziemcy przyznali, że celem ich podróży były Niemcy i lepsze życie. Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych, wszyscy zatrzymani zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.

W ostatnich dniach coraz więcej jest tego rodzaju przypadków. Czy można już mówić o powstaniu nowego szlaku, którego trasa wiedzie przez Polskę?

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!