Wiadomości

Strzelanina w Katowicach, musieli interweniować antyterroryści

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Strzelanina w Katowicach. Do użycia broni doszło około godziny 23.00 na ulicy Wodnej w Katowicach. Wychodzący z budynku 54-letni mężczyzna miał postrzelić 34-latka, który go prawdopodobnie zaatakował. Wcześniej miało dojść do utarczki słownej między mężczyznami – czytamy na portalu Info Katowice.

– Kiedy starszy mężczyzna wychodził z budynku 34-latek zaatakował go pałką – mówi Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. Następnie 54-latek wyciągnął broń i postrzelił młodszego mężczyznę, po czym uciekł do budynku, z którego wychodził. Gdy na miejscu zjawili się policjanci i zaczęli udzielać pierwszej pomocy rannemu, nagle pojawił się kolejny mężczyzna.

– Rozpoczął atak na policjantów, był agresywny. Został postrzelony w korpus – mówi rzecznik katowickiej policji.

Obaj ranni zostali przewiezieni do szpitala, gdzie przeszli operację, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dzisiaj około godziny 6.00 rano policjanci w asyście antyterrorystów weszli do mieszkania 54-latka. Mężczyzna został zatrzymany. W piwnicy znaleziono broń użytą do postrzelenia 34-latka. Na razie nie wiadomo, czy 54-latek posiadał pozwolenie.

/infokatowice.pl//

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!