Wiadomości

Strzelanina w bibliotece w USA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwie osoby zginęły a cztery zostały ranne w strzelaninie, do której doszło w bibliotece w miasteczku Clovis w amerykańskim stanie Nowy Meksyk. Sprawcą masakry był młody mężczyzna, który został aresztowany przez policję.

Zdarzenie miało miejsce około godz. 16 czasu lokalnego. Agencja Reutera relacjonuje, że do biblioteki wszedł młody mężczyzna i zaczął strzelać do przypadkowych osób. Wezwana policja aresztowała sprawcę. 

Władze nie podają tożsamości napastnika, ani ofiar. Szef lokalnej policji Douglas Ford poinformował jedynie, że obie ofiary śmiertelne to kobiety, zaś ranni to dwóch mężczyzn oraz dwie kobiety. Dwie osoby są w stanie krytycznym. Nie wiadomo jakimi motywami kierował się sprawca. 

Lokalna społeczność jest zszokowana. – To dla nas wielki cios. Dwie osoby straciły życie, ich rodziny już nigdy nie zobaczą jak wracają do domów – powiedział burmistrz Clovis David Lansford. 

Około 40-tys. Clovis znajduje się nieco ponad 300 km na wschód od Albuquerque. Mieści się w nim baza sił powietrznych Cannon, w której stacjonuje 27 Skrzydło Operacji Specjalnych Sił Powietrznych USA.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!