Wiadomości

Strzelanina na przedmieściach Rzymu. “Zabiję was wszystkich”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Media informują o trzech, albo czterech ofiarach śmiertelnych strzelaniny na przedmieściach Rzymu. 57-letni sprawca został zatrzymany.

Jak podaje agencja Reutera, strzały padły podczas spotkania mieszkańców jednego z budynków w Fidenae, na przedmieściach Rzymu. Media informują, że uczestnicy spotkania mieli omawiać kwestie związane z budżetem wspólnoty. Z relacji włoskich serwisów wynika, że sprawca – 57-letni mężczyzna – miał wejść do baru, w którym odbywało się zebranie i nagle zacząć strzelać. Nie wiadomo jaka była motywacja sprawcy i czy znał wszystkich uczestników spotkania.

Jeden ze świadków tragedii powiedział w rozmowie z agencją Ansa, że kiedy 57-latek wszedł do lokalu, zamknął za sobą drzwi i zanim wyciągnął broń powiedział do zebranych: “Zabiję was wszystkich”. Mężczyzna miał być skłócony z innymi mieszkańcami ze wspólnoty. Spór dotyczył kwestii finansowych.

Według rożnych doniesień mężczyzna zabił trzy albo cztery osoby, a kolejne cztery ranił. Poszkodowani trafili do szpitala, wiadomo, że stan co najmniej jednej z poszkodowanych osób określany jest jako poważny. Sprawca strzelaniny został zatrzymany przez policję.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!