Wiadomości

Striptizer z gejowskich klubów zatroszczy się o dzieci i młodzież w temacie edukacji seksualnej?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Za podpisaną przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego tzw. Kartą LGBT+, której przyjęcie ma się wiązać ze wprowadzeniem „edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia”, stoi stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, organizacja związana ze środowiskiem LGBT+, którego twarzą jest niejaki Maciej „Gąsiu” Gośniowski.

– Zajmuję się sztuką queerową, która zaprzecza heteronormatywności, a ta z kolei jej nie uznaje. Queer pokazuje, że istnieją jeszcze inne rzeczywistości obok tej, wokół której tutaj wszyscy funkcjonujemy. Bez względu na płeć i orientację seksualną. Można powiedzieć, że jestem drag queen, choć ta sztuka ma bardzo szerokie spektrum działania – mówił o sobie w wywiadzie dla onetu Maciej „Gąsiu” Gośniowski.

O co tu chodzi? Otóż Maciej „Gąsiu” Gośniowski trudni się wykonywaniem erotycznych tańców dla homoseksualnej publiczności. Zaczynał jako tancerz w gejowskim klubie go-go, gdzie rozbierał się za pieniądze. Nie ukrywa, że jego celem jest zupełne wywrócenie obowiązujących norm moralnych i społecznych, do czego wstępem ma być całkowita zmiana pojęć.

„Afirmacja małżeństwa będzie w Polsce miała miejsce jeżeli będzie ono dostępne na równych prawach dla wszystkich obywateli. Jeżeli przysięga małżeńska będzie na równych zasadach i prawach dla każdego obywatela. Dziś w Polsce jest zupełnie inaczej i nieheteronormatywna część społeczeństwa albo nie ma możliwości złożenia szczerej przysięgi, albo musi poddawać się próbie dostosowania, która zazwyczaj kończy się tragicznie” – pisał na swoim blogu.Gośniowski.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!