Gospodarka Wiadomości

Straż Graniczna zdecydowała o wyborze wielozadaniowego śmigłowca

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rozstrzygnięto przetarg na dostawę wielozadaniowego śmigłowca dla Straży Granicznej. Wybrano ofertę złożoną przez Heli Invest na śmigłowiec H135, za który Straż Graniczna zapłaci ponad 46 mln złotych. Śmigłowiec trafi do pograniczników do 1 października 2019 roku.

Zwycięskie H135 są eksploatowane przez siły porządkowe, w szczególności siły policyjne w wielu krajach, oraz przez straż graniczną m.in. na Litwie. Typ ten jest dobrze znany również w Polsce, gdyż są to podstawowe śmigłowce medyczne Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przy masie 2,9 tony H135 może zabrać pilota i do 7 pasażerów, osiąga prędkość przelotową 254 km/h i zasięg 635 km. Napęd stanowią dwa sterowane cyfrowo silniki Turbomeca Arrius 2B2 o mocy 660 KM każdy.

Heli Invest na płatowiec wraz z wyrobami kompletującymi zaoferował 36 miesięczną gwarancję lub 2000 godzin lotu. Podobnej gwarancji udzielił na zespół napędowy wraz z osprzętem oraz reflektor-szperacz (36 miesięcy lub 2000 godzin pracy). Awionika zostanie objęta 36 miesięczną gwarancją, podobnie jak system obserwacji lotniczej. W tym przypadku będzie to 36 miesięcy lub 1000 godzin pracy systemu.

/infosecurity24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!