Wiadomości

Straż Graniczna zatrzymała trzech nielegalnych imigrantów z Wietnamu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzech obywateli Wietnamu podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymano również Polaka, który pomagał cudzoziemcom.

Dzisiaj w nocy funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim skontrolowali pojazd marki Volkswagen Passat, którym podróżował 29-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego i trzech mężczyzn pochodzenia azjatyckiego. Kierowca oświadczył, że wiezie pasażerów do Berlina. Obcokrajowcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do pobytu w naszym kraju.

Funkcjonariusze SG wstępnie ustalili, że mężczyźni są obywatelami Wietnamu. Wszyscy zostali zatrzymani. Cudzoziemcom za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Zatrzymano również kierowcę za udzielanie Wietnamczykom pomocy w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzą czynności zmierzające do potwierdzenia narodowości oraz tożsamości zatrzymanych. Ustalają również okoliczności wjazdu i pobytu cudzoziemców w Polsce.

Trwają również czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób zaangażowanych w ten proceder.

/strazgraniczna.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!