Wiadomości

Straż Graniczna zatrzymała siedmiu Turków – nielegalnych migrantów i organizatorów przerzutu z Ukrainy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dzięki skoordynowanym działaniom, prowadzonym przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, ujęto trzech nielegalnych migrantów oraz czterech organizatorów przerzuty. Wszystkie zatrzymane osoby to obywatele Turcji.

Na ślady nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski na pasie drogi granicznej natrafił patrol Straży Granicznej z Horyńca-Zdroju 13 stycznia tuż po północy. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli szeroko zakrojone działania graniczne. Do akcji włączono śmigłowiec Straży Granicznej oraz służbowe psy tropiące. Zaangażowano również dodatkowe wsparcie funkcjonariuszy z Placówek SG w Horyńcu-Zdroju, Budomierzu, a także z Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Hrebennem i Lublinie.

Po upływie kilku godzin, w okolicy miejscowości Wola Wielka w powiecie lubaczowskim, zatrzymano dwóch obywateli Turcji, poruszających się pojazdami na niemieckich numerach rejestracyjnych. Według zebranych informacji zatrzymani Turcy przyjechali po odbiór grupy nielegalnych imigrantów.

Dalsze działania, prowadzone już w województwie lubelskim w okolicy miejscowości Wierzchowiska Drugie, doprowadziły do zatrzymania kolejnych 5 obywateli Turcji. Wśród nich było 3 nielegalnych imigrantów, którzy kilkanaście godzin wcześniej pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski oraz dwóch tureckich studentów – organizatorów przerzutu. Podejrzani przemieszczali się dwoma pojazdami wynajętymi w Polsce. Docelowo planowali dotrzeć do Niemiec.

Wczoraj trzej tureccy migranci, w ramach readmisji uproszczonej, zostali przekazani z powrotem na Ukrainę. Natomiast pozostałe zatrzymane osoby – dwóch studiujących w Polsce obywateli Turcji i dwóch Turków legalnie przebywających w Niemczech – pozostają do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie. Zarzuca się im organizowanie przerzutu dla nielegalnych migrantów.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!