Wiadomości

Straż Graniczna zatrzymała kolejnych członków międzynarodowej grupy przestępczej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

20 listopada, na polecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie, funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału SG zatrzymali 4 członków międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej.

Przestępcy byli powiązani ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców. Zorganizowali przemyt szlakiem bałkańskim na terytorium Polski i Niemiec 93 nielegalnym imigrantom pochodzącym z Syrii, Afganistanu oraz Jemenu. Samochodami dostawczymi przerzucali nielegalnych imigrantów z największego na Węgrzech obozu dla uchodźców, mieszczącego się w miejscowości Bicske w pobliżu Budapesztu. W trakcie śledztwa ustalono, że sprawcy uzyskali z popełnionego przestępstwa korzyść majątkową w wysokości co najmniej 50 tys. euro.

Wobec wszystkich zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Trwają czynności mające na celu zatrzymanie pozostałych członków przestępczej organizacji. W maju tego roku Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko jedenastu członkom tej grupy przestępczej.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!