Wiadomości

Straż Graniczna zatrzymała Bułgara należącego do międzynarodowej grupy przestępczej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 34-letniego obywatela Bułgarii, który był członkiem grupy przestępczej, zmuszającej kobiety do prostytucji.

Zatrzymania dokonano na podstawie postanowienia Prokuratury Okręgowej w Katowicach. W ramach śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zebrano materiał dowodowy świadczący o tym, że obywatel Bułgarii był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej, która działała od 2016 roku na południu Polski. Jej działalność polegała na zmuszaniu do prostytucji kobiet, pochodzących między innymi z Turcji, Bułgarii i Polski i czerpaniu z tego procederu stałego dochodu.

Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy oraz zabezpieczono jego mienie na poczet przyszłych kar i grzywien.
Podczas działań Straży Granicznej zatrzymano jeszcze dwóch kolejnych obywateli Bułgarii. Jeden, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za przestępstwo uszkodzenia mienia, został już przekazany do dyspozycji Policji. Drugi cudzoziemiec posiadał przy sobie narkotyki. On także usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!