Wiadomości

Straż Graniczna zatrzymała Algierczyka udającego Belga

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach 15 stycznia br. ujawnili u zatrzymanego obywatela Algierii podrobiony belgijski dowód osobisty. Cudzoziemiec, który przebywał nielegalnie na terenie naszego kraju, został umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

26-letni obywatel Algierii został zatrzymany podczas awantury domowej. W wyniku przeprowadzonej przez funkcjonariuszy SG kontroli legalności pobytu okazało się, że cudzoziemiec przebywa w Polsce nielegalnie. Zatrzymany legitymował się belgijskim dowodem osobistym, w którym obok jego fotografii widniały dane osobowe innego mężczyzny. Szczegółowa analiza wykazała, że dokument został podrobiony.

Cudzoziemiec oświadczył, że dowód kupił we Francji za kwotę 5 euro, przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze grzywny w wysokości 1000 zł.

Komendant Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach wszczął postępowanie w celu zobowiązania cudzoziemca do powrotu. Skierowano również wniosek do Sądu Rejonowego we Wrocławiu o umieszczenie obywatela Algierii w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców do czasu zakończenia postępowania.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!