Wiadomości

Straż Graniczna: w pasie przygranicznym znaleziono zwłoki trzech osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Straż Graniczna poinformowało o znalezieniu w s pasie przygranicznym zwłok trzech osób. Wcześniej podano informację o akcji ratowniczej, w wyniku której uratowana ośmioro migrantów, którzy po sformowaniu granicy polsko-białoruskiej utknęli w bagnach.

Dzisiaj. tj. 19.09 w rejonie przygranicznym z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura – poinformowała Straż Graniczna.

„W rejonie przygranicznym znaleziono zwłoki trzech osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę. Po stronie białoruskiej zaś zwłoki kobiety. Jestem po rozmowie z komendantem głównym Straży Granicznej gen. Tomaszem Pragą oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Kamińskim” – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił, że na miejscu pracują służby i prokuratura, która wyjaśnia okoliczności tragicznego wydarzenia.

„Należy zbadać ewentualny związek powyższych dramatycznych zdarzeń z dotychczasowymi białoruskimi prowokacyjnymi działaniami mającymi miejsce na naszej wschodniej granicy” – stwierdził Morawiecki.

Wcześniej podano informację o akcji ratowniczej, w wyniku której uratowana ośmioro migrantów, którzy po sformowaniu granicy polsko-białoruskiej utknęli w bagnach.

Migranci, którzy sforsowali polsko-białoruską granicę, omal nie potopili się w bagnie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!