Wiadomości

Błaszczak: Na granicy powstało już ponad 80 km ogrodzenia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W niedzielę w Olsztynie w trakcie obchodów święta 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak dziękował żołnierzom za zaangażowanie w ochronę polskiej wschodniej granicy. Poinformował też, ile kilometrów ogrodzenia udało się już zbudować.

– Spotykamy się na święcie 16. Dywizji Zmechanizowanej. Spotykamy się, żeby podziękować za służbę żołnierzom Wojska Polskiego. Państwo Polskie jest bezpieczne wtedy, kiedy polskie siły zbrojne są wyposażone w nowoczesny sprzęt. Kiedy są liczne, kiedy są wyćwiczone, interoperacyjne, a więc potrafią współpracować z wojskami sojuszniczymi. I tak jest w przypadku polskich sił zbrojnych – mówił Błaszczak.

Szef resortu obrony podkreślił, że bez bezpieczeństwa gwarantowanego przez żołnierzy Wojska Polskiego, Polska nie mogłaby się rozwijać. Podziękował żołnierzom za służbę na granicy polsko-białoruskiej.

– Dwa tysiące żołnierzy, właśnie z 16 Dywizji Zmechanizowanej, codziennie służy na granicy uszczelniając granicę, zapewniając bezpieczeństwo i przeciwdziałając nielegalnej migracji za wschodniej granicy. To jest wielki wysiłek, ale także wielka zasługa dla Polski – podkreślił.

– Żołnierze z 16 Dywizji Zmechanizowanej budują ogrodzenie na granicy polsko – białoruskiej. Można powiedzieć, że już 80 kilometrów ogrodzenia o wysokości dwóch i pół metra zostało zbudowanych. Ponad 130 kilometrów zasieków zostało położonych. Równolegle jest też budowane ogrodzenie, które zapewni, aby zwierzęta nie okaleczały się. Ta inwestycja, to działanie zostało podjęte właśnie przez żołnierzy 16 Dywizji. Szczególnie przez batalion saperów wspomagany przez żołnierzy pułków inżynieryjnych Wojska Polskiego. Jest to świetnie wykonana praca, świetnie wykonana służba. Wyróżniłem nagrodami finansowymi szczególnie tych żołnierzy, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem podczas realizacji postawionych zadań – poinformował Mariusz Błaszczak.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!