Wiadomości

Straż Graniczna rozbiła gruzińsko-ukraińską grupę przestępczą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili międzynarodową grupę przestępczą, która organizowała nielegalną migrację cudzoziemcom pochodzącym z Gruzji. W ramach śledztwa, nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Olsztynie, 21 maja br. na terenie Warszawy i okolic zatrzymano trzech Gruzinów oraz obywatelkę Ukrainy.

Podejrzani organizowali obywatelom Gruzji nielegalne przekraczanie granicy Rzeczypospolitej Polskiej poprzez wyłudzanie z Urzędów Wojewódzkich w Olsztynie i Warszawie pozwoleń na pobyt czasowy w Polsce. W tym celu rejestrowali fikcyjne firmy, które miały zatrudniać obcokrajowców. W rzeczywistości cudzoziemcy wyjeżdżali do innych krajów UE.

W trakcie działań, podczas których funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia mieszkalne w województwie mazowieckim, zabezpieczono dokumentację związaną z legalizowaniem wjazdu i pobytu cudzoziemców na terytorium RP, a także nielegalne pieczęcie firm, elektroniczne nośniki informacji w postaci komputerów, środki finansowe oraz samochód osobowy marki BMW o szacunkowej wartości 90 tys. zł.

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Olsztynie przywódca grupy – obywatel Gruzji trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Natomiast wobec pozostałych członków grupy Prokurator Okręgowy w Olsztynie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!