Wiadomości

Straż Graniczna mocno odpowiada funkcjonariuszom antypolskiej propagandy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Straż Graniczna za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała o sytuacji związanej z procesem deportacji 30-letniego mężczyzny pochodzącego z Iraku. W komunikacie na Twitterze podkreślono, że mężczyźnie nie przyznano statusu uchodźcy. Straż Graniczna zarzuciła także jednej z rozgłośni radiowych wprowadzenie insynuacji w tej sprawie.

– #StopDezinformacji 1/4 Wczoraj miała odbyć się deportacja 30-letniego Irakijczyka, który otrzymał decyzję zobowiązującą go do powrotu. Nie został mu przyznany status uchodźcy przez Szefa #UdSC, a organ odwoławczy utrzymał tę decyzję w mocy – napisała w pierwszej części komunikatu na Twitterze Straż Graniczna.

– Decyzja powrotowa nie została zrealizowana wczoraj z uwagi na agresywne zachowanie Irakijczyka na pokładzie samolotu. Funkcjonariusze SG wyprowadzili Irakijczyka z samolotu na prośbę kapitana statku ponieważ istniało wg. niego uzasadnione ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa lotu – czytamy w kolejnej części.

Straż Graniczna zarzuciła także jednej z rozgłośni radiowych rozpowszechnianie insynuacji w tej sprawie.

– Przedstawiciele jednej ze stacji radiowych pisali, że dziś ma się odbyć kolejna deportacja i insynuowali, że kapitan odmówił wpuszczenia cudzoziemca na pokład. Nie skontaktowali się ze Strażą Graniczną, aby te informacje zweryfikować i ustalić prawdziwe powody decyzji kapitana – poinformowała Straż Graniczna.

Portal tysol.pl, sugeruje, że chodzi tu o radio Tok FM, które odniosło się do sprawy powołując się między innymi na źródło w postaci aktywistów.

– Udało się zapobiec deportacji chłopaka, ponieważ pilot odmówił przyjęcia go na pokład samolotu. To była odwaga tego kapitana i jego świadomość obywatelska. Skorzystał ze swoich praw, bo piloci mają taką możliwość, odmówienia udziału w deportacji – czytamy na portalu radia Tok FM.

– Wspólnie z aktywistami nadal przekazują niesprawdzone informacje i wprowadzają w błąd słuchaczy. Nie jest to pierwsza taka sytuacja. Deportacja dziś w ogóle nie była planowana – poinformowała Straż Graniczna za pośrednictwem mediów społecznościowych.

/ysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!