Wiadomości

Straż Graniczna: Liczba nielegalnych prób przekroczenia granicy znów wzrosła

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Liczba nielegalnych prób przekroczenia granicy z Białorusi do Polski znów wzrosła. Wczoraj, tj.28.08, takich prób było 130. Strażnicy graniczni zatrzymali 40 cudzoziemców, pozostałe 90 prób zostało udaremnionych. Zapowiada się pracowity weekend – czytamy na twitterowym profilu Straży Granicznej.

Na granicy polsko-białoruskiej powstało już 6 km ogrodzenia. Płot wykonany jest z drutu ostrzowego i ma wysokość 2,5 m. Pod ogrodzeniem rozłożone są trójwarstwowe zasieki. Dziękuję żołnierzom za szybkie i sprawne działanie przy zabezpieczaniu polskiej granicy – poinformował z kolei wczoraj szef MON Mariusz Błaszczak, z czego można wnosić, iż ogrodzenie (przynajmniej na razie) powstaje w tempie 3 km na dzień.

Łączna długość granicy RP z Białorusią wynosi 418 km. Najpierw zabezpieczane będą odcinki granicy najłatwiejsze do przejścia przez grupy nielegalnych imigrantów, łącznie ok. 180-190 km. Jeśli obecne tempo budowy ogrodzenia się utrzyma, to prace te potrwają dwa miesiące. Potem podobnie zabezpieczony ma zostać także odcinek południowy granicy, który biegnie wzdłuż rzeki Bug.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!