Wiadomości

Straż Graniczna kupi jeszcze jeden śmigłowiec

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rozstrzygnięty 16 listopada przetarg na jednosilnikowy śmigłowiec tłokowy, to nie jedyne w ostatnim czasie pozytywnie zakończone postępowanie dotyczące śmigłowców w Straży Granicznej. Przypomnijmy, do pierwszego października przyszłego roku, do pograniczników powinien trafić Airbus H135. Wartość przetargu to ponad 46 mln złotych. Co ciekawe, pierwotnie Straż Graniczna nie dysponowała wystarczającym budżetem na zakup maszyny, jednak finalnie udało się znaleźć dodatkowe 7 mln – informuje portal infosecurity24.pl.

Po udanym przetargu na wielozadaniowy śmigłowiec, Straż Graniczna postanowiła kupić też jednosilnikową tłokową maszynę. O ofertach jakie wpłynęły do KGSG pisaliśmy już na początku listopada. Jak się wtedy okazało, podobnie jak w przypadku przetargu na wielozadaniową maszynę, budżet pograniczników był za niski w stosunku do złożonych ofert. Jednak i tym razem Straży Granicznej udało się wygospodarować dodatkowe środki, i zgodnie z informacją z otwarcia ofert, SG za śmigłowiec zapłaci 3 173 400 złotych brutto (pierwotnie maksymalny budżet określono na 2,6 mln złotych brutto).

Jak wynika z informacji przekazanych przez rzecznik prasową Komendanta Głównego Straży Granicznej, wszystkie trzy oferty jakie pojawiły się w postepowaniu, zakładały dostawę śmigłowca Robinson R44 (typ RAVEN II).

– Zaoferowany przez zwycięską firmę śmigłowiec to Robinson R44 (typ RAVEN II). Ten sam typ śmigłowca oferowała Firma GB Aircraft Sp. z o.o. oraz Firma JB Investments Sp. z o.o. – poinformowała por. SG Agnieszka Golias, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Maszyna w „rękach” pograniczników znajdzie się niebawem, bo dostawę przewidziano najpóźniej do 15 marca 2019 roku.

/infosecurity24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!