Wiadomości

Straż Graniczna jeszcze w tym roku nabędzie karabinki “Grot”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jeszcze w tym roku Straż Graniczna otrzyma ponad 100 nowych modułowych karabinków automatycznych Grot C16 FB-M1 do amunicji 5,56 x 45 mm NATO. Dziś podpisano umowę na dostawę broni z radomskiej fabryki, opiewającą na ponad 1,1 mln złotych – poinformowała InfoSecurity24.pl Rzecznik Prasowa Komendanta Głównego Straży Granicznej por. SG Agnieszka Golias.

Zgodnie z informacjami do jakich dotarło InfoSecurity24.pl, Straż Graniczna podpisała dziś umowę na dostawę karabinków Grot C16 FB-M1. Wartość umowy opiewa na kwotę 1.108.370 złotych. Środki na realizację zamówienia pochodzą z ustawy modernizacyjnej oraz budżetu podstawowego Straży Granicznej.

Z potwierdzonych przez Rzecznik Prasową Komendanta Głównego SG informacji wynika, że zakup dotyczy 122 kompletów broni. Funkcjonariusze otrzymają karabinki w ekspresowym tempie, bo ich dostawa – zgodnie z umową – musi nastąpić do 21 grudnia bieżącego roku. Do Straży Granicznej mają trafić karabinki w wersji Grot C16 FB-M1, a więc wariant jaki od roku jest produkowany przez Fabrykę Broni w Radomiu. Również od roku ten model eksploatowany jest przez jednostki Wojsk Obrony Terytorialnej, które zgłosiły do funkcjonowania tej broni wiele uwag.

/infosecurity24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!