Wiadomości

Strajk kontrolerów lotów w Belgii opóźnia wylot premiera do Brukseli

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Strajk kontrolerów lotów w Belgii opóźnia wylot premiera do Brukseli. Początkowo planowano, że Mateusz Morawiecki wyleci z Warszawy o 8.00, ale na razie jest to niemożliwe. Okazało się bowiem, że kontrolerzy lotów o 9.30 rozpoczynają niezapowiadaną akcję protestacyjną, która ma potrwać do 13.00.

Mateusz Morawiecki dotrze do Brukseli z opóźnieniem, nie będzie lądował w Belgii, gdzie kontrolerzy lotów zorganizowali dziś niezapowiadany wcześniej strajk. Rozważane są lotniska w sąsiednich krajach. Polskie Radio ustaliło nieoficjalnie, że premier ma lądować w holenderskim Eindhoven i stamtąd dojechać samochodem do Brukseli.

Premier udaje się do Brukseli, by wziąć udział w otwarciu polskiego centrum lobbingowego. Ma też uczestniczyć w debacie dotyczącej przyszłości opodatkowania w Unii Europejskiej oraz w seminarium „Partnerstwo Wschodnie po 2020. W poszukiwaniu nowych priorytetów na kolejne 10 lat”.

W planach wizyty jest również udział premiera w dyskusji na temat przyszłości opodatkowania w Unii Europejskiej w ośrodku analitycznym Bruegel i w konferencji z okazji 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!