Islam Świat Wiadomości Żydzi

Izrael: Strajk głodowy palestyńskich więźniów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal middleeastmonitor.com, Palestyński Ruch Więźniów ogłosił w piątek zawieszenie zbiorowego strajku głodowego 1000 więźniów przebywających w więzieniach izraelskiego reżimu.

Strajk głodowy rozpoczął się w czwartek 17 sierpnia br. Jak czytamy w oświadczeniu Wysokiego Narodowego Komitetu Nadzwyczajnego Ruchu Więźniów Palestyńskich, osadzeni rozpoczęli bezterminowy strajk głodowy, aby zaprotestować przeciwko środkom karnym nałożonym przez izraelskiego ministra bezpieczeństwa narodowego, Itamara Ben-Gvira.

Środki karne nałożone na więźniów obejmowały m.in. arbitralne i obowiązkowe przemieszczanie więźniów z jednego więzienia do drugiego, odmawianie wizyt rodzinom oraz pozbawianie ich możliwości korzystania z ubikacji i łazienek. Do tego dochodziły pozaprawne tortury, polegające m.in. na biciu i szykanach.

Ruch Więźniów Palestyńskich wskazał, że więźniowie zawiesili strajk głodowy po przyjęciu ich żądań przez izraelskie władze. Domagali się zniesienia nowych przepisów i zaprzestania tortur. Nie wiadomo, czy warunki zostaną dotrzymane a ich zatwierdzenie nie było tylko wybiegiem obliczonym na uspokojenie szumu medialnego, który wzniecono wokół tej sprawy. W przeszłości wielokrotnie zdarzało się, że eżim izraelski niedotrzymywał podobnych umów.

Polecamy również: Banderowska flaga na Jarmarku Jagiellońskim w Lublinie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!