Wiadomości

Stołeczny ratusz naciska na wdrażanie ideologii LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Urzędnicy Rafała Trzaskowskiego rozesłali do burmistrzów dzielnic pismo, w których rozliczają ich z działań na rzecz „równego traktowania” i „antydyskryminacji” od 2018 roku” – informuje Tygodnik „Niedziela”.

Burmistrzowie musieli przygotować nie tylko wykaz podjętych działań, ale także tych, które planowali, ale nie mają na to funduszy.

„Proszę o uwzględnienie także tych działań, które planowaliście Państwo w tym obszarze, a na których realizację nie macie w tym momencie zagwarantowanych środków w budżecie dzielnicy” — czytamy w dokumencie, podpisanym przez jednego z urzędników ujawnionym przez tygodnik.

„Burmistrzowie do 9 października mieli określić, czy inicjatywy wpisują się w Warszawską Deklarację LGBT+, podpisaną przez Rafała Trzaskowskiego i dołączoną do korespondencji. Jak dowiedział się Tygodnik „Niedziela” pismo w niektórych dzielnicach trafiło do dyrekcji szkół i przedszkoli, którzy przekazali je nauczycielom” — czytamy dalej.

Do dokumentu dołączona była tabelka, w której podano przykładowe działania wpisujące się w realizację Deklarację LGBT+.

„Jest też rubryka między innymi nt. „wprowadzenia edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej oraz zgodnej ze standardami WHO” oraz „współpraca z pracodawcami przyjaznymi dla osób LGBT+ i promocja dobrych praktyk” – informuje tygodnik „Niedziela”.

/Niedziela, wPolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!