Wiadomości

Sterczewski nie stawił się na posiedzeniu komisji, która miała zająć się jego szarżą rowerową “pod wpływem”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sejmowa Komisji Etyki Poselskiej miała rozpatrzyć wczoraj wniosek o ukaranie posła KO Franciszka Sterczewskiego w związku ze zdarzeniem z czerwca, gdy został zatrzymany do kontroli podczas jazdy na rowerze środkiem drogi. Na nagraniu opublikowanym przez portal tvp.info widać jak Sterczewski odmawia badania alkomatem, choć policjanci czuli od niego woń alkoholu. Teraz poseł nie stawił się na posiedzeniu komisji, mimo iż blisko miesiąc temu deklarował, że jest gotowy na „dobrowolne uchylenie immunitetu i pociągnięcie do odpowiedzialności.”

Franciszek Sterczewski został zatrzymany w nocy z 27 na 28 czerwca na jednej z ulic Poznania przez patrol policji – ustalił portal tvp.info. Podejrzenie funkcjonariuszy wzbudziła jazda rowerem bez oświetlenia i całą szerokością pasa. Po wylegitymowaniu okazało się, że mają do czynienia z parlamentarzystą; czuć było też woń alkoholu. Polityk odmówił jednak badania alkomatem, zasłaniając się legitymacją poselską.

6 lipca wniosek o ukaranie Sterczewskiego skierował od Komisji Etyki Poselskiej poseł PiS Krzysztof Sobolewski.

„W związku z rażącym naruszeniem zasad etyki poselskiej przez posła Koalicja Obywatelska – Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni – Franciszka Sterczewskiego, zwracam się do Komisji o podjęcie regulaminowych działań, które doprowadzą do właściwej oceny zachowania pana posła” – czytamy w dokumencie.

Komisja Etyki Poselskiej nie mogła się jednak zająć sprawą, bo Sterczewski nie pojawił się na posiedzeniu. Poseł był jednak aktywny w mediach społecznościowych, podając dalej wpisy na Twitterze o fotowoltaice i wycince drzew w Ustroniu Morskim.

– Posłowi Sterczewskiemu Zostało wysłane ponowne zaproszenie. Jeśli znów się nie stawi, sprawa zostanie rozstrzygnięta zaocznie – poinformował w rozmowie z polskatimes.pl Jacek Świat, poseł PiS i członek komisji.

Czytaj też:

Sterczewski zabiera głos po nocnych szaleństwach alkoholowych

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!