Wiadomości

Stefan Niesiołowski wróci do polityki? Jeśli Donald Tusk stanie na czele PO…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jeśli Tusk wróci, to mój powrót zależy od tego, jaka będzie ta PO – mówi Stefan Niesiołowski.
W czwartek ma dojść do spotkania Rafała Trzaskowskiego z Donaldem Tuskiem. Z kolei w sobotę 3 lipca ma się odbyć posiedzenie Rady Krajowej PO z udziałem byłego premiera.

O kwestię powrotu współtwórcy i wieloletniego lidera PO na polską scenę polityczną był pytany w wywiadzie dla Super Expresu Stefan Niesiołowski.

– Jak będzie Tusk na czele, to wiąże z nim większe nadzieje, ale przede wszystkim wiążę nadzieję dla Polski. Swoim doświadczeniem mogę oczywiście służyć PO i Tuskowi – powiedział były polityk PO.

– Wystąpiłem z PO za Schetyny, on przeprowadził czystkę, to było odrażające, obrzydliwe. Tusk to jest ogromna szansa dla Polski i z całych sił go popieram – zaznaczył.

– Sympatycy partii czekają na powrót Donalda Tuska, który jest przesądzony – powiedział w czwartek na antenie Polsat News Paweł Zalewski. Jak dodał, po sobotniej Radzie Krajowej Platforma Obywatelska będzie stanowić formację, której oczekują jej zwolennicy.

Polityk był pytany o wypowiedź prezydenta Warszawy i wiceprzewodniczącego partii Rafała Trzaskowskiego, który zapowiedział, że jeśli obecny lider PO Borys Budka zrezygnuje ze stanowiska, to stanie do wewnętrznych wyborów. W ocenie Zalewskiego Budka zrzeknie się funkcji, ale przejmie ją nie Trzaskowski, lecz Tusk.

– Słuchałem prezydenta Trzaskowskiego, on bardzo mądrze mówił o odpowiedzialności. PO jest głównym ogniwem opozycji, a jej odpowiedzialność za wynik przyszłych wyborów przyszłych wskazuje na konieczność wewnętrznego porozumienia – powiedział, dodając dopytywany przez prowadzącego, że prezydent Warszawy wie, że musi schować swoje ambicje do kieszeni.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!