Wiadomości

Stefan Michnik za pośrednictwem Wirtualnej Polski odpowiada Tarczyńskiemu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wirtualna Polska skontaktowała się ze Stefanem Michnikiem, komunistycznym zbrodniarzem, który obecnie przebywa w Szwecji. Brat Adama Michnika za pośrednictwem portalu odpowiedział europosłowi Tarczyńskiemu, który kazał naczelnemu „Wyborczej” go pozdrowić.

– Adam nie ma nic wspólnego z moją sprawą. Słyszałem, że jest za to atakowany – mówi Wirtualnej Polsce Stefan Michnik, dodając, że jego brat nie może za niego odpowiadać.

– Adam za mnie nie może odpowiadać, tak jak ja nie mogę odpowiadać za Adama. To trudno sobie wyobrazić. Ale jeśli ktoś chce sobie na tym robić akcent polityczny… i jak to zostanie przyjęte, to już inna sprawa – stwierdził w rozmowie z WP.

Stefan Michnik odniósł się także do planów polskich władz, które chcą go sprowadzić do Polski i osądzić. Pion śledczy Instytutu Pamięci Narodowej stawia Michnikowi 93 zarzuty dot. zbrodni komunistycznych i zbrodni przeciw ludzkości.

– To, co polskie władze robią w mojej sprawie, mnie nie interesuje. Wiem, co zdecydowała Szwecja. Jestem obywatelem Szwecji i temu prawu podlegam – mówi Stefan Michnik.

– Co mam odpowiedzieć na te ataki? Cokolwiek bym powiedział, to i tak nie ma to sensu. Wszystkie sądy wydały już odpowiednie decyzje w mojej sprawie. Żądanie, żeby mnie wydali Polsce, nie ma podstaw. Reszta mnie nie interesuje – dodaje.

/wp.pl, dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!