Wiadomości

Statki z migrantami chcą się dostać do Włoch. Salvini: Zatrzymamy inwazję wikingów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Zatrzymamy inwazję wikingów – powiedział szef MSW Włoch Matteo Salvini, nawiązując do nazwy statku Ocean Viking, należącego do organizacji Lekarze Bez Granic i SOS Mediterranee, który zabrał w sobotę z łodzi i pontonów ponad 80 migrantów u wybrzeży Libii.

Na pokładzie Ocean Viking, który stoi na redzie koło Trypolisu, znajduje się obecnie 251 migrantów. Z Kolei około 30 mil morskich od włoskiej wyspy Lampedusa dziesiąty dzień znajduje się statek Open Arms z około 160 migrantami, który czeka na zgodę na zawinięcie na portu.

– Jest statek Open Arms, jest norweski „statek wikingów”, brakuje już tylko wikingów – oświadczył Salvini. – Zaraz przypłynie jeszcze Asterix – dodał ironicznie.

– Był już Richard Gere, widzieliśmy wszyscy. To jest surrealizm – mówił Salvini. – Zablokujemy inwazję wikingów – stwierdził szef prawicowej Ligi.

Według przedstawionych przez niego wyliczeń, w tym roku do Włoch przypłynęło 4115 migrantów, podczas gdy w tym samym okresie w 2018 roku było ich ponad 19 tysięcy.

– Oczywiście 4115 to wciąż za dużo, ale przypominam, że trzy lata temu w ciągu jednego letniego weekendu przybyło 13 tysięcy osób – stwierdził Matteo Salvini.

/TVP Info, infomigrants.net/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!