Wiadomości

Starcia protestujących z policją w Kijowie, padły strzały

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Kijowie, w okolicach budynku Sołomiankiskiego Sądu Rejonowego, który rozpatrywał dziś sprawę zastosowania środka zapobiegawczego wobec mera Odessy Gienadija Truchanowa, doszło do starć z udziałem protestujących i policji.

Przed budynkiem sądu zgromadzili się między innymi członkowie „Korpusu Narodowego” oraz bojcy batalionu „Donbas” . Informacje odnośnie tego, od czego zaczęły się starcia i kto z kim się bił, są ze sobą sprzeczne. Wiadomo jedynie, że sporo osób zostało pobitych i zatrzymanych przez policję, a nadto, że w kierunku policji padły strzały – jeden z policjantów został ranny w nogę.

Siemien Siemienczenko na udostępnionym powyżej filmie odniósł się nadto do informacji, że policja obwinia bojców batalionu „Donbas” w zabójstwie krewnych byłego prezydenta Ukrainy, Wiktora Janukowycza. Przypomnijmy, że do zabójstwa 56-letniego mężczyzny, jego 46-letniej żony oraz 23-letniego syna doszło w grudniu ubiegłego roku.

Zastępca komendanta ukraińskiej policji, Wiaczesław Abroskin poinformował dziś, że dziś rano zatrzymani zostali sprawcy tego czynu i że są to trzej bojcy batalionu „Donbas”.

Siemienczenko odpiera te zarzuty i twierdzi, że policja przygotowuje szturm na miasteczko namiotowe bojców batalionu „Donbas”, prowadzących od 17 października ubiegłego roku protest przed budynkiem Rady Najwyższej Ukrainy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!