Świat Wiadomości

Starbucks walczy z “rasizmem” w swych szeregach…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje rzeczpospolita amerykańska sieć Starbucks postanowiła zamknąć we wtorek 29 maja 8 tysięcy swoich lokali, by przeprowadzić szkolenia antyrasistowskie.

To efekt skandalu jaki wybuchł w USA po tym jak w internecie pojawił się film z zatrzymania w jednym z lokali w Filadelfii dwóch czarnoskórych mężczyzn. Na filmie widać jak policjanci krępują kajdankami dwóch mężczyzn i wyprowadzają ich z lokalu, a obecni w kawiarni ludzie usiłują ich powstrzymać i krzyczą, że “oni nic nie zrobili”.

Lokale zostaną zamknięte po południu, na pół dnia, a 175 tys. pracowników zostanie przeszkolonych, tak by nie zdarzały im się przypadki dyskryminacji ze względu na kolor skóry lub pochodzenie etniczne. Okazało się bowiem, że do zatrzymania doszło w wyniku interwencji pracownika lokalu, który zadzwonił na posterunek mówiąc, że mężczyźni nic nie zamówili, siedzą w lokalu i nie chcą go opuścić. Mężczyźni twierdzili, że czekają na znajomego a inni goście lokalu usiłowali ich bronić, twierdząc, że robią to samo co inni, biali klienci.

Obaj mężczyźni zostali wkrótce po zatrzymaniu zwolnieni.

Po zakończeniu szkoleń Starbucks udostępni materiały edukacyjne innym firmom, aby mogły przepracować je ze swoimi kadrami zarządzającymi oraz pracownikami.

Okazuje się, że można wejść do lokalu i traktować go jak ławkę w parku nic nie zamawiając. Oczywiście pod warunkiem, że jest się czarnym…

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!