Świat Wiadomości

Stany Zjednoczone mają zamiar otworzyć swe granice w maju

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak informuje portal wp.pl administracja prezydenta Joe Bidena przymierza się do stopniowego luzowania restrykcji. Granice miałyby zostać otwarte już w maju. Umożliwiłoby to podróże międzynarodowe z Kanady i Meksyku oraz Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Brazylii.
W marcu 2020 r. ówczesny prezydent USA Donald Trump wprowadził zakaz podróżowania do USA z obszarów, które były wówczas szczególnie dotknięte wirusem COVID-19.

I choć pod koniec prezydentury, administracja Trumpa ogłosiła, że​​ zakaz podróżowania z Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej i Brazylii zostanie zniesiony 26 stycznia br., to nowy prezydent – Joe Biden, po objęciu funkcji prezydenta, zmienił decyzję.

Granice USA wciąż są zamknięte dla obcokrajowców, a do kraju można wjechać tylko w szczególnych przypadkach. Ale sytuacja może się zmienić, bo jak donosi telewizja CNBC, administracja prezydenta Bidena szykuje się do poluzowania restrykcji na granicach.

Wszystko wskazuje na to, że dopuszczenie podróży do USA miałoby być możliwe już w połowie maja.

Z informacji CNBC wynika, że otwarte miałyby zostać granice lądowe z Kanadą i Meksykiem. Dopuszczono by także podróże międzynarodowe z Wielkiej Brytanii, Brazylii i Europy – najprawdopodobniej Strefy Schengen, czyli także Polski.

Co wy na to?

Źródło: wp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!