Wiadomości

Stanisław Żaryn:: Obecnie na Białorusi przebywa kilkanaście tysięcy migrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Nasze szacunki wskazują, że na Białorusi może być nawet 12 do 15 tys. migrantów – powiedział rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że poniedziałek w okolice Kuźnicy sprowadzono około 4 tys. osób.

Na południe od Kuźnicy po białoruskiej stronie przy granicy z Polską od poniedziałku przebywa duża grupa migrantów. W poniedziałek próbowali oni sforsować granicę, niszcząc zabezpieczenia i atakując polskich funkcjonariuszy.

– Jest za wcześnie, aby całościowo podsumować wydarzenia nocne, jednak pierwsze sygnały znad granicy były dosyć spokojne, choć nie obyło się bez pewnych incydentów – komentował na antenie Polskiego Radia 24 Żaryn. 

Szacunki polskich służb, jak powiedział Żaryn, wskazują, że na Białorusi przebywa obecnie od 12 do 15 tys. migrantów, z czego ok. 4 tysiące znajduje się w pobliżu przejścia granicznego w Kuźnicy.

– Ich napór i działania będą prowadzone przez wiele dni, jeśli nie dłużej – stwierdził rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych.

– Oni zostali podzieleni w dniu wczorajszym na różne grupy. Założyli sobie na noc obozowiska i ta grupa będzie – jak zakładamy – uzupełniana kolejnymi osobami, który przyjadą z Mińska na naszą granicę – podkreślił Żaryn.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!