Wiadomości

Adwokaci deklarują bezpłatną pomoc funkcjonariuszom strzegącym granic

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szereg adwokatów i radców prawnych oferuje bezpłatną pomoc żołnierzom, funkcjonariuszom Straży Granicznej i policji w związku z wydarzeniami na granicy polsko-białoruskiej. To forma odwdzięczenia się za służbę ojczyźnie i ochronę granic.

„Jesteśmy grupą profesjonalnych prawników: adwokatów i radców prawnych, których łączy troska o wolności i prawa obywateli, a także chęć niesienia pomocy prawnej każdemu, kto o taką pomoc prosi. W obliczu ostatnich wydarzeń na polsko-białoruskiej granicy, zdecydowaliśmy, że niezależnie od dzielących nas różnic, chcemy pomagać obrońcom naszych granic, którzy wykonują swoje obowiązki zgodnie z przepisami prawa, dla dobra Rzeczypospolitej” – napisano w oświadczeniu cytowanym przez polskatimes.pl.

„Pragniemy nieść pomoc prawną dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, żołnierzy Wojska Polskiego i innych służb zaangażowanych w obronę granic RP, zarówno w zakresie spraw cywilnych (naruszenie ich dóbr osobistych), jak i spraw karnych, których obawiać się mogą w związku z pojawiającą się w mediach krytyką wykonywanych przez nich obowiązków” – oświadczyli prawnicy.

Dodają, że „żaden obrońca naszych granic nie powinien czuć się zagrożony. Sparaliżowany strachem nie będzie bowiem dobrze wykonywał swej służby dla dobra naszego państwa”.

Serwis zaznacza, że prawnicy działają pro publico bono, nie pobierając żadnego wynagrodzenia od funkcjonariuszy i żołnierzy. Zapytania i zgłoszenia należy przesyłać na adres [email protected].

Koordynatorzy akcji dyżurują też pod telefonami alarmowymi:

– 501 08 81 11 – adwokat Wiktor Niemiec (Warszawa)
– 512 09 68 84 – adwokat Jakub Tamborski (Warszawa)
– 512 32 40 96 – adwokat Kamil Bartko (Warszawa)
– 507 02 36 91 – adwokat Dariusz Szyndler (Poznań)
– 572 18 98 88 – adwokat Magdalena Mickiewicz (Trójmiasto, Kętrzyn)
– 601 67 51 49 – radca prawny Tomasz Złoch (Trójmiasto)
– (71) 794 96 00 – adwokat Grzegorz Prigan (Wrocław)
– 502 27 58 23 – adwokat Monika Brzozowska – Pasieka (Kraków)
– 608 522 250 – radca prawny Jerzy Pasieka (Kraków)

W imieniu grupy adwokatów i radców prawnych podpisali się: adwokat Monika Brzozowska-Pasieka, adwokat Magdalena Mickiewicz, adwokat Barbara Kowalska-Czarnota, adwokat Adriana Gostępska, adwokat Joanna Modrzewska, adwokat Tomasz Strugalski, radca prawny Jerzy Pasieka, radca prawny Tomasz Złoch, adwokat Tomasz Budnikowski, adwokat Jakub Tamborski, adwokat Wiktor Niemiec, adwokat Paweł Szafraniec, adwokat Dariusz Szyndler, adwokat Kamil Bartko, adwokat Grzegorz Prigan, adwokat Judyta Garwacka-Polisiak, adwokat Aleksandra Piotrowska, adwokat Andrzej Koziołkiewicz, adwokat Paweł Falkowski, prawnik Przemek Pluta.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!