Wiadomości

Stanisław Gawłowski może wrócić do aresztu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poseł Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski może znów wrócić do aresztu. Za uchyleniem mu immunitetu oraz wyrażeniem zgody na zastosowanie tymczasowego aresztu opowiedziała się wczoraj sejmowa komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych.

Posłowie rozpatrywali wniosek prokuratury krajowej w Szczecinie. Śledczy chcą postawić politykowi Platformy Obywatelskiej zarzuty popełnienia dwóch nowych przestępstw – jednego o charakterze korupcyjnym i drugiego polegającego na praniu brudnych pieniędzy.

O zasadności zastosowania środka zapobiegawczego wobec polityka PO przekonywała Małgorzata Zapolnik z prokuratury krajowej w Szczecinie.

– W toku śledztwa przeprowadzonego przez Zachodniopomorski Departament do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej cztery różne składy sądów orzekających (rejonowego sądu okręgowego i sądu apelacyjnego w Szczecinie) rozpoznające wnioski prokuratora o stosowanie i przedłużenie stosowania wobec Stanisława Gawłowskiego tymczasowego aresztowania uznały, że zgromadzony dotychczas w toku śledztwa materiał dowodowy wskazuje na uzasadnione duże prawdopodobieństwo popełnienia przez Stanisława Gawłowskiego zarzucanych mu czynów. Sądy stwierdziły, że bezsprzecznie aktualna pozostaje przesłanka stosowania wszystkich środków zapobiegawczych, a zatem również tymczasowego aresztowania – mówiła prokurator.

Były wiceminister środowiska w rządzie PO-PSL Stanisław Gawłowski w lipcu bieżącego roku wyszedł z aresztu za kaucją. Przebywał tam od kwietnia w związku z pięcioma zarzutami, w tym trzema korupcyjnymi.

Nowe zarzuty związane są z apartamentem w Chorwacji, który według prokuratury, Gawłowski miał przyjąć jako łapówkę od biznesmena Bogdana K. W zamian miał oferować „przychylność, poparcie i pomoc” m.in. w kontaktach biznesmena z przedstawicielami Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, organizującymi wielomilionowe przetargi.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!