Polska Wiadomości

Stacja TVN została sprzedana w nowe ręce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Koncern Discovery Communications kupi firmę Scripps Networks Interactive, do której należy Grupa TVN. Zamknięcie transakcji nastąpi pod koniec roku.

Informację o transakcji podała agencja Reuters, która kilka dni temu donosiła o rozmowach  na temat połączenia obu firm. Oferta zakupu Scrippsa przez właściciela kanałów MTV -Viacom, została odrzucona.

Transakcja ma zostać sfinalizowana pod koniec roku. Discovery po przejęciu Scrippsa będzie miał silniejszą pozycję negocjacyjną względem operatorów płatnej telewizji, u których firma udostępnia swoje kanały telewizyjne. Zakup ma przyczynić się też do szybszego rozwoju oferty wideo w internecie.

Dzięki przejęciu nadające w Polsce kanały Discovery oraz stacje TVN są w jednej grupie. Scripps Networks Interactive od 2015 roku jest właścicielem Grupy TVN, należącej kiedyś do holdingu ITI. Amerykanów zapłacili blisko 600 mln euro za spółkę, która była największym udziałowcem TVN. Z kolei Discovery ma w Polsce biuro od 2000 roku, a obecnie w Warszawie mieści się regionalna siedziba koncernu na Europę Centralną i Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę.

Źródło: wolnosc24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!