Polska Wiadomości

Środowiska LGBT życzą wszystkim “tęczowych świąt”…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl na ulicach kilkudziesięciu dużych miast Polski można zaobserwować bilboardy z napisem „tęczowych świąt”. Jak się okazuje, to kolejna akcja – prowokacja przygotowana przez środowiska LGBT, które tym hasłem nawiązują do katolickich świąt Bożego Narodzenia.

„Tęczowych świąt. Trzymajmy się razem” – to hasło, które pojawiło się na bilboardach w wielu polskich miastach. Kampania zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza ma „wspierać” homoseksualistów, ale jednocześnie jest kolejną prowokacją przygotowaną przez aktywistów ruchu LGBT. Bannery i bilboardy w kolorach tęczowej flagi homoseksualistów można zobaczyć nie tylko w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu, ale również w Gliwicach, Radomiu, Rybniku i Lublinie.

Kampania zachęca również do złożenia podpisu pod apelem pt. „Chcę lepszej Polski”, w którym zawarto wiele postulatów ruchu LGBT. Petycja ma w niedalekiej przyszłości trafić do polityków dzisiejszej opozycji i zachęcać do podjęcia działań mających na celu realizację postulatów homoseksualistów.

„Chcemy dodać sił wszystkim osobom LGBT+, dla których ten rok był koszmarny i wezwać do podpisania apelu o Polskę bezpieczną dla wszystkich” – tłumaczą inicjatorzy kampanii związani ze Stowarzyszeniem Miłość Nie Wyklucza. „Życie w Polsce jest wyzwaniem, zwłaszcza dla młodych osób LGBT+. Okres świąteczny bardzo często nie jest dla nich powodem do radości, bo przynosi perspektywę spotkania z nieprzyjazną lub otwarcie wrogą rodziną. Dlatego przypominamy, że jesteśmy w tym razem, bo tweedy jesteśmy silni i silne” – mówi Aleksandra Kaczorek, jedna z osób odpowiedzialnych za akcję „Tęczowych świąt”.

Aktywiści LGBT wskazują, że zależy im m.in. na bezpieczeństwie „rodzin” zakładanych przez pary osób tej samej płci, ale także chcą przestrzegania „praw osób transpłciowych”. Dodają, że to nie są tematy zastępcze tylko ważne zagadnienia i norma w wielu krajach Unii Europejskiej.

Co wy na to?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!