Polska Wiadomości

Sprzedaż Gazety Wyborczej wciąż spada

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak możemy dowiedzieć się z analizy przeprowadzonej przez portal wirtualnemedia.pl  lipcu br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich był „Fakt”. Wszystkie dzienniki odnotowały spadki, a najwięcej straciła „Gazeta Wyborcza”
Średnia sprzedaż ogółem „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) w lipcu 2017 roku wyniosła 252 576 egz., czyli o 5,18 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej – pokazują dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowane przez portal Wirtualnemedia.pl.>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki Z trzeciej na drugą pozycję ze sprzedażą ogółem wynoszącą 127 492 egz. awansował „Super Express” (ZPR Media). Jego wynik jednak zmniejszył się o 6,47 proc.
Na ostatnią lokatę podium spadła „Gazeta Wyborcza” (Agora). Jej średni wynik poszedł w dół najbardziej w zestawieniu – o 24,18 proc. do 107 800 egz. Prasa Adam Michnik: zmiana władzy straszliwie walnęła „Gazetę Wyborczą” po kieszeni, nie stać nas na oddziały regionalne i korespondentów Przypomnijmy, że w połowie października ub.r. podwyższono cenę egzemplarzową większości wydań „Gazety Wyborczej”, zmieniono też dni ukazywania się niektórych dodatków (np. „Duży Format” został przeniesiony z czwartku na poniedziałek). Ponadto w czwartym kwartale ub.r. w Agorze przeprowadzono zwolnienia grupowe, obejmujące 176 pracowników, głównie z zespołu “GW”.
Oczko niżej znalazła się „Rzeczpospolita” (Gremi Media), której średnia sprzedaż ogółem zmniejszyła się w ciągu roku o 9,58 proc. Dziennik ten w lipcu br. sprzedawał się w liczbie 48 841 egz. Z kolei konkurencyjny „Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes) znalazł się w zestawieniu oczko niżej ze średnim wynikiem na poziomie 38 706 egz., po spadku o 3,90 proc.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!