Wiadomości

Sprzedaż “Gazety Wyborczej” po raz pierwszy spadła poniżej 100 tys. egzemplarzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W styczniu br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich był „Fakt”. Wszystkie dzienniki odnotowały spadki, a najwięcej straciła „Gazeta Wyborcza”. Czwarte miejsce zajął „Dziennik Gazeta Prawna”, który wyprzedził „Rzeczpospolitą” – wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Średnia sprzedaż ogółem „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) w styczniu 2018 roku wyniosła 261 703 egz., czyli o 6,46 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej – pokazują dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowane przez portal Wirtualnemedia.pl.

Drugie miejsce ze sprzedażą ogółem wynoszącą 124 345 egz. zajął „Super Express” (ZPR Media). Jego wynik zmniejszył się o 9,31 proc. Podium uzupełnia „Gazeta Wyborcza” (Agora). Jej średni wynik poszedł w dół najbardziej w zestawieniu – o 18,25 proc. do 96 668 egz. Jednocześnie dziennik ten zanotował najniższą miesięczną średnią sprzedaż ogółem w historii. Wynik tego dziennika po raz pierwszy w historii spadł poniżej 100 tys. egz.

Oczko niżej znalazł się „Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes), który awansował z miejsca piątego. Jego średnia sprzedaż ogółem zmniejszyła się w ciągu roku o 8,91 proc. Dziennik ten w styczniu br. sprzedawał się w liczbie 46 063 egz. Z kolei konkurencyjna „Rzeczpospolita” (Gremi Media) spadła na kolejne miejsce ze średnim wynikiem na poziomie 45 280 egz. (w dół o 16,52 proc.)

/wirtualnemedia.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!